ADRES

Kraków, ul. Mrozowa 6

Aktualności

Pamiętamy i wspieramy

Cognor Oddział PTS w Krakowie po raz kolejny był jednym ze sponsorów XXVI Biegu Memoriałowego im. Bogdana Włosika, który odbył się 15 października 2022 r. Już tradycyjnie wspieramy organizację tego wydarzenia, dokładając „cegiełkę” do promocji kultury fizycznej oraz zachowania w pamięci kolejnych pokoleń ważnej historii „naszej” dzielnicy Krakowa.

Bieg Włosika od 1995 roku na stałe wpisał się w kalendarz sportowych zmagań w Krakowie, gromadząc na starcie kilkaset osób – młodzież szkolną i dorosłych, amatorów biegania i medalistów dużych zawodów. W imprezie wzięło udział 320 osób spośród 481 zgłoszonych. Trasa miała długość 4,2 km- uczestnicy startowali spod Bramy Głównej ArcelorMittal Poland S.A do bramy Technikum Gastronomicznego przy ul. Obrońców Krzyża obok Arki Pana.

Bogdan Włosik – 20-letni uczeń technikum, pracujący w Hucie im. Lenina – zginął tragicznie 13 października 1982 roku zastrzelony przez funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa w trakcie demonstracji pod kościołem Arka Pana w Bieńczycach w najmłodszej dzielnicy Krakowa – Nowej Hucie. W bieżącym roku przypadła 40. rocznica tego tragicznego wydarzenia.