ADRES

Kraków, ul. Mrozowa 6

Historia

Nasze początki sięgają roku 1949, kiedy to przy tworzeniu krakowskiego Kombinatu Metalurgicznego do życia powołano Wydział Transportu Bezszynowego (W96), który zapewniał łączność pomiędzy miastem a placem budowy. Następnie, już pod nazwą Zakład Transportu Samochodowego Huty im. Lenina (a później Huty im. T. Sendzimira), rozpoczęto wykonywanie usług transportowych oraz tych związanych z naprawą i kontrolą pojazdów. Z czasem podjęto realizację prac ziemnych, sprzętowych oraz remonty dróg i chodników. Ciekawostką i wspomnieniem wartym odnotowania jest uczestnictwo na szeroką skalę przy budowie osiedli mieszkaniowych w Krakowie, a także ośrodków wypoczynkowych w Krynicy, Zakopanem, Koninkach, Bartkowej czy Rabie Niżnej.

Obecną nazwę – Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego S.A. (PTS S.A.) – przyjęto 1 lipca 1993 r., kiedy to rozpoczęliśmy działalność jako samodzielny podmiot gospodarczy. Jakkolwiek naszym głównym kontrahentem wciąż była Huta (i spółki zlokalizowane na jej terenie), to od tamtego czasu systematycznie poszerzamy grono naszych klientów, wśród których znajdują się przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne, instytucje sektora publicznego, ośrodki akademickie, a także odbiorcy indywidualni. To właśnie dzięki wieloletniemu doświadczeniu, sprawnej organizacji pracy, wykwalifikowanej kadrze pracowników i szerokiemu zapleczu transportowo-sprzętowemu nasza oferta odpowiada wysokim standardom i wymaganiom rynkowym.

Dziś, po latach przemian i działania w rozmaitych warunkach, wciąż wykonujemy naszą pracę z zapałem, stawiamy czoła czekającym nas wyzwaniom i odważnie patrzymy w przyszłość. Dziękujemy dotychczasowym kontrahentom za zaufanie, którym nas obdarzyli – i polecamy się na kolejne lata. A wszystkich tych, z którymi nie mieliśmy dotąd przyjemności współpracować – ZAPRASZAMY!

Aktualności

Z przyjemnością przedstawiamy nasz autokar w nowej aranżacji
Z przyjemnością prezentujemy nasz kolejny nowy mikrobus

W dniu 29.12.2023r. nasza Stacja Kontroli Pojazdów będzie czynna krócej – do godz. 15.00

Z przyjemnością przedstawiamy nasz autokar w nowej aranżacji
Z przyjemnością prezentujemy nasz kolejny nowy mikrobus

W dniu 29.12.2023r. nasza Stacja Kontroli Pojazdów będzie czynna krócej – do godz. 15.00